Przy pomocy jQuery można zmieniać widoczność elementów umieszczonych na stronie. Najczęściej stosuje się ten zabieg przy wywoływaniu ajaxa (np: ukryty div wypełniamy treścią odesłaną przez skrypt, a następnie pokazujemy go; ukrywamy div, a poprzez .ajax przekazujemy polecenie usunięcia wskazanego elementu). …

jQuery – widoczność elementów Read more »

Przy tworzeniu stron w php warto pamiętać o zadbaniu o odpowiednią kolejność działań. Takie funkcje jak header, setcookie i session_start oraz klasy generujące pliki np. TCPDF wymagają, aby przed ich wywołaniem nie została wyświetlona jakakolwiek treść, a zwłaszcza ďťż. Co …

PHP Warning: Cannot modify header information Read more »

Powiedzmy, że mamy funkcję, której wywołanie powoduje ukrycie zadanego wpisu (funkcja spełniająca takie zadanie jest podpięta w IPB pod guzik umieszczony pod każdym wpisem): Aby wywołać taką funkcję należy doczepić się do zdarzenia onclick. Można to zrobić dopisując onclick do …

Ajax – wywołanie funkcji po kliknięciu Read more »

Przy wykonywaniu ajaksowych funkcji dobrze jest pokazać użytkownikom, że ich kliknięcie w guzik zadziałało, i że nie muszą klikać ponownie (czas oczekiwania może być dość długi, jeśli skrypt łączy się np. z gmailem). Najłatwiej będzie zmienić kursor myszki tak, żeby …

jQuery – animacja ładowania Read more »